Houston Rockets (4) vs Oklahoma City Thunder (5)

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Crash95

 a1greece
Reactions: 228
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2016 1:56 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LynnGreer,Printezis,Scola
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Πάνθηρες Καβάλας,Ολυμπιακός,ΣικάγοΜπουλς
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Αύγ 20, 2020 11:10 pm

nikolas12 έγραψε:
Πέμ Αύγ 20, 2020 11:04 pm
Πραγματικά δεν αντέχω το στυλ που παίζουν πλέον οι Rockets. Κρίμα που η ορθολογικότερη OKC είναι πίσω με 2-0, αλλά πραγματικά οι Ρουκέτες δεν παλεύονται. Δεν κατάφερα να δω όλο το ματς, αλλά όσο είδα αυτό το πράγμα καταντούσε βαρετό. Iso, step back, τραβηγμένα σουτ, 1-2 pick n roll για καλάθι στη ρακέτα και από εκεί και μετά το 90% των επιθέσεων να βγει ένα πικ για το σουτ από τη γωνία ή για τον παίκτη που βρίσκεται στο τρίποντο και ο αμυντικός του συνέκλινε στη ρακέτα λόγω του πικ και του άφησε λίγο χώρο για τρίποντο.

Τα προηγούμενα χρόνια δε με ενοχλούσαν τόσο, ίσα-ίσα μου ψιλοάρεσαν και ειδικά με Paul είχαν παίξει και λίγο πιο οργανωμένο μπάσκετ και γι' αυτό έφτασαν τόσο κοντά στους Τελικούς και όταν τον έχασαν, γύρισαν στο στυλ που αναφέρω πιο πάνω, το οποίο όμως δεν τους έκατσε. Αλλά στη μετά Paul εποχή και ειδικά τώρα που απουσιάζει ο Westbrook που προσέδιδε κάτι το διαφορετικό επειδή δε χρειαζόταν να έχει συνέχεια τη μπάλα στα χέρια, σχεδόν ξέρεις πως θα κυλήσει κάθε τους επίθεση.

Σε λίγο καιρό πιο ενδιαφέρον θα έχει αγώνας των Rockets για να παίξεις drinking game για το αν το τρίποντο θα είναι από τις γωνίες ή ποιος θα σουτάρει παρά για να δεις μπάσκετ. Το μόνο που θέλω φέτος είναι να πάθουν ό,τι έπαθαν και τις άλλες χρονιές εκτός Paul, δηλαδή αποκλεισμός στο δεύτερο γύρο και ειδικά στα κρίσιμα ματς σπάσιμο των καλαθιών. Και ας περιμένουν να μπει γραμμή 4 πόντων για να πάρουν πρωτάθλημα :D
Περίμενα μετά το σχόλιο μου να έρθει κάτι τέτοιο χαχα. Καταλαβαίνω αυτό που λες και δεν έχεις άδικο. Αλλά μ'αρέσει να βλέπουμε άλλα στυλ πχ και το στυλ Γιάννη δεν αρέσει πολυ, του ειμαι αθληταρας μπαίνω μέσα και σας πατάω χωρις πολύ μπάσκετ. Αλλά οκ ο καθένας με τον τροπο του, ωραίο είναι να παίζουν όλοι με το δικό τους στυλ και να υπάρχει διαφορετικότητα.

1
1 Εικόνα
Εκτός απ'τον Crash Bandicoot που αγαπώ όπως καταλάβατε, λατρεύω και το μπασκετ!!!Αγαπημένες ομάδες ΕΚ Καβάλας, Ολυμπιακός, Σικάγο Μπουλς, Εθνική Ελλάδος και Εθνική Αργεντινής (μεγάλη καψούρα με τους γκαούτσος, Vamo Vamo Argentina, Vamo Vamo a ganar)!!!
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Αύγ 21, 2020 4:37 am

Crash95 έγραψε:
Πέμ Αύγ 20, 2020 11:10 pm
nikolas12 έγραψε:
Πέμ Αύγ 20, 2020 11:04 pm
Πραγματικά δεν αντέχω το στυλ που παίζουν πλέον οι Rockets. Κρίμα που η ορθολογικότερη OKC είναι πίσω με 2-0, αλλά πραγματικά οι Ρουκέτες δεν παλεύονται. Δεν κατάφερα να δω όλο το ματς, αλλά όσο είδα αυτό το πράγμα καταντούσε βαρετό. Iso, step back, τραβηγμένα σουτ, 1-2 pick n roll για καλάθι στη ρακέτα και από εκεί και μετά το 90% των επιθέσεων να βγει ένα πικ για το σουτ από τη γωνία ή για τον παίκτη που βρίσκεται στο τρίποντο και ο αμυντικός του συνέκλινε στη ρακέτα λόγω του πικ και του άφησε λίγο χώρο για τρίποντο.

Τα προηγούμενα χρόνια δε με ενοχλούσαν τόσο, ίσα-ίσα μου ψιλοάρεσαν και ειδικά με Paul είχαν παίξει και λίγο πιο οργανωμένο μπάσκετ και γι' αυτό έφτασαν τόσο κοντά στους Τελικούς και όταν τον έχασαν, γύρισαν στο στυλ που αναφέρω πιο πάνω, το οποίο όμως δεν τους έκατσε. Αλλά στη μετά Paul εποχή και ειδικά τώρα που απουσιάζει ο Westbrook που προσέδιδε κάτι το διαφορετικό επειδή δε χρειαζόταν να έχει συνέχεια τη μπάλα στα χέρια, σχεδόν ξέρεις πως θα κυλήσει κάθε τους επίθεση.

Σε λίγο καιρό πιο ενδιαφέρον θα έχει αγώνας των Rockets για να παίξεις drinking game για το αν το τρίποντο θα είναι από τις γωνίες ή ποιος θα σουτάρει παρά για να δεις μπάσκετ. Το μόνο που θέλω φέτος είναι να πάθουν ό,τι έπαθαν και τις άλλες χρονιές εκτός Paul, δηλαδή αποκλεισμός στο δεύτερο γύρο και ειδικά στα κρίσιμα ματς σπάσιμο των καλαθιών. Και ας περιμένουν να μπει γραμμή 4 πόντων για να πάρουν πρωτάθλημα :D
Περίμενα μετά το σχόλιο μου να έρθει κάτι τέτοιο χαχα. Καταλαβαίνω αυτό που λες και δεν έχεις άδικο. Αλλά μ'αρέσει να βλέπουμε άλλα στυλ πχ και το στυλ Γιάννη δεν αρέσει πολυ, του ειμαι αθληταρας μπαίνω μέσα και σας πατάω χωρις πολύ μπάσκετ. Αλλά οκ ο καθένας με τον τροπο του, ωραίο είναι να παίζουν όλοι με το δικό τους στυλ και να υπάρχει διαφορετικότητα.
Ούτε Γιάννης ούτε μουσιας, υπαρχει και το νορμαλ μπασκετ ρε παιδιά!

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Αύγ 21, 2020 7:26 am

Crash95 έγραψε:
Πέμ Αύγ 20, 2020 11:10 pm
Περίμενα μετά το σχόλιο μου να έρθει κάτι τέτοιο χαχα. Καταλαβαίνω αυτό που λες και δεν έχεις άδικο. Αλλά μ'αρέσει να βλέπουμε άλλα στυλ πχ και το στυλ Γιάννη δεν αρέσει πολυ, του ειμαι αθληταρας μπαίνω μέσα και σας πατάω χωρις πολύ μπάσκετ. Αλλά οκ ο καθένας με τον τροπο του, ωραίο είναι να παίζουν όλοι με το δικό τους στυλ και να υπάρχει διαφορετικότητα.
Φίλε Crash να ξέρεις σε καμία περίπτωση το ποστ μου δεν ήταν απάντηση στο σχόλιο σου, προφανώς είναι ωραίο να υπάρχουν νέα στυλ και τρόποι παιχνιδιού και συμφωνώ απόλυτα περί Γιάννη και με σένα και με τον yorgos, απλά βαρέθηκα τόσο πολύ με αυτό το παιχνίδι που δε γινόταν να μην τα πω :bblove: :D

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Αύγ 25, 2020 2:26 pm

nikolas12 έγραψε:
Πέμ Αύγ 20, 2020 11:04 pm
Πραγματικά δεν αντέχω το στυλ που παίζουν πλέον οι Rockets. Κρίμα που η ορθολογικότερη OKC είναι πίσω με 2-0, αλλά πραγματικά οι Ρουκέτες δεν παλεύονται. Δεν κατάφερα να δω όλο το ματς, αλλά όσο είδα αυτό το πράγμα καταντούσε βαρετό. Iso, step back, τραβηγμένα σουτ, 1-2 pick n roll για καλάθι στη ρακέτα και από εκεί και μετά το 90% των επιθέσεων να βγει ένα πικ για το σουτ από τη γωνία ή για τον παίκτη που βρίσκεται στο τρίποντο και ο αμυντικός του συνέκλινε στη ρακέτα λόγω του πικ και του άφησε λίγο χώρο για τρίποντο.

Τα προηγούμενα χρόνια δε με ενοχλούσαν τόσο, ίσα-ίσα μου ψιλοάρεσαν και ειδικά με Paul είχαν παίξει και λίγο πιο οργανωμένο μπάσκετ και γι' αυτό έφτασαν τόσο κοντά στους Τελικούς και όταν τον έχασαν, γύρισαν στο στυλ που αναφέρω πιο πάνω, το οποίο όμως δεν τους έκατσε. Αλλά στη μετά Paul εποχή και ειδικά τώρα που απουσιάζει ο Westbrook που προσέδιδε κάτι το διαφορετικό επειδή δε χρειαζόταν να έχει συνέχεια τη μπάλα στα χέρια, σχεδόν ξέρεις πως θα κυλήσει κάθε τους επίθεση.

Σε λίγο καιρό πιο ενδιαφέρον θα έχει αγώνας των Rockets για να παίξεις drinking game για το αν το τρίποντο θα είναι από τις γωνίες ή ποιος θα σουτάρει παρά για να δεις μπάσκετ. Το μόνο που θέλω φέτος είναι να πάθουν ό,τι έπαθαν και τις άλλες χρονιές εκτός Paul, δηλαδή αποκλεισμός στο δεύτερο γύρο και ειδικά στα κρίσιμα ματς σπάσιμο των καλαθιών. Και ας περιμένουν να μπει γραμμή 4 πόντων για να πάρουν πρωτάθλημα :D
Σκέψου εχθές το είδα όλο το παιχνίδι. Τόσο μαζοχισμός!!!! :D :P

Ξανακαταρίψαν το ρεκόρ τριπόντων σε έναν αγώνα με 58 :banghead: και 33 μόλις δίποντα. Εγώ λυπάμαι την Oklahoma. Και να θέλει να παίξει πιο ορθολογικά με αυτήν την ομάδα αντίπαλο, δεν ξέρω αν μπορεί. Ο Adams ώρες-ώρες ανεβοκατεβαίνει το παρκέ και 15 φορές χωρίς να σουτάρει. Ο Galinari και αυτός φαίνεται να βολοδέρνει, όχι αγωνιστικά αλλά να φαίνεται πως δεν του ταιριάζει αυτό το στυλ παιχνιδιού. Εντωμεταξύ οι "ψηλοί" των Rockets (εδώ γελάμε) είναι και ελαφρώς βρώμικοι στο παιχνίδι κοντά στο καλάθι. Νομίζω ότι υπάρχει μια παραπάνω ανοχή στο παιχνίδι τους.

Για εμένα το πολύ να περάσουν την Oklahoma, μετά τέλος και έτσι πρέπει να γίνει. Αν λοιπόν μετά φύγει ο D'Antoni ποιος προπονητής θα αναλάβει, όταν το ρόστερ είναι αποψιλωμένο από τις θέσεις 4 και πάνω. Ποιος θα δουλέψει με Chandler που κοντεύει 40 ή τον Mbah a Moute που τον γυρίσαν από την απόσυρση για να έχουν έναν ακόμη ψηλό στο ρόστερ. Και αν αυτοί δε συνεχίσουν ποιος παίκτης μπορεί να φέρει αντάλλαγμα έναν καλό ψηλό; Μόνο οι Harden-Westbook. Ίσως και ο παλαιστής Gordon, αλλά αδυνατίζει πολύ το Houston στην περιφέρεια.

Άντε βρε Thunder δύο παιχνίδια έμειναν. :shot:

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ggr

 nba
Reactions: 1122
Δημοσιεύσεις: 2991
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Αύγ 25, 2020 2:47 pm

Ελπίζω η Οκλαχόμα να καταφέρει να τους αποκλείσει για το καλό του μπάσκετ. Όσο συμπαθής ομάδα μου ήταν το Χιούστον την εποχή του Χακίμ, τόσο δεν αντέχω να το βλέπω πλέον.

0
Άβαταρ μέλους
ggr

 nba
Reactions: 1122
Δημοσιεύσεις: 2991
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Αύγ 25, 2020 2:49 pm

yorgos έγραψε:
Παρ Αύγ 21, 2020 4:37 am


Ούτε Γιάννης ούτε μουσιας, υπαρχει και το νορμαλ μπασκετ ρε παιδιά!
Πες τα χρυσόστομε!

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Αύγ 26, 2020 5:16 am

Εγώ θέλω να περάσει το Χιούστον ώστε να αποκλειστεί με μια εκκωφαντική σκούπα.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Αύγ 26, 2020 7:56 am

Από Lakers? Νομίζω θα κριθούν πολλά απ'το κατά πόσο ο AD θα βάλει το κορμί του στη φωτιά και θα πάει στο ποστ, γιατί αλλιώς θα έχουν σοβαρό θέμα με τον τρόπο που παίζουν οι Rockets.

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Αύγ 26, 2020 8:50 am

πολυ χαλια το ματς. η οκλαχομα προσπαθουσαν να παιξουν μπασκετ αλλα ετσι οπως παιζει το Χιουστον δεν μπορουσαν και πολυ.

Το χιουστον ολο τριποντα ηταν και ατομικες ενεργειες. Η αληθεια βεβαια ειναι οτι εβρισκαν ευκολα το ελευθερο σουτ και καπως ετσι πηραν μεγαλη διαφορα, την οποια λογο της ατομιστιας του χαρντεν την εχασαν μεσα σε λιγοτερο απο 4-5 λεπτα.

κρις πολ μεγαλη παικτουρα. ειναι υποτιμημενος θα ελεγα και λιγο γιατι περαν απο απο 2-3 χρονιες με Χιουστον (που επρεπε να περασουν ομως Warriors) δεν ηταν ποτε σε καλη ομαδα για να παρει το τιτλο.

για μενα ειναι ο κορυφαιος ασσος εδω και χρονια στο nba.

ελπιζω να περασει η Οκλαχομα που παιζει κανονικο μπασκετ και οχι το εκτρωμα του Ντ' αντονι.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5140
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Αύγ 26, 2020 4:47 pm

Εγώ γενικά απορώ για την επιλογή των Ρόκετς και των Μπακς να βασίζονται τόσο στο τρίποντο.
Οκ, σύμφωνα με τα analytics είναι το πιο αποτελεσματικό, αλλά έχει και μεγάλη διακύμανση στην αποτελεσματικότητα.
Στην διάρκεια της σεζόν που είναι 82 παιχνίδια οι βραδιές με κακά παιχνίδια αντισταθμίζονται από αυτές με τα καλά, αλλά στα πλέυ οφς που κάθε ματς μπορεί να είναι καθοριστικό να βασίζεσαι τόσο στο τρίποντο που μια κακή βραδιά μπορεί να σου στερήσει μια πρόκριση ή ένα τίτλο;

0
Άβαταρ μέλους
Rated: (en)joy

 a1greece
Reactions: 36
Δημοσιεύσεις: 570
Εγγραφή: Πέμ Απρ 18, 2013 9:47 pm
Τοποθεσία: From Here To Nowhere
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Αύγ 26, 2020 6:47 pm

Άμα το roster σου δεν έχει πλέον κάποιον πάνω απο 6'8'' και 100Kg -που να μην είναι όμως 37 χρονών- γιατί να μην παίξεις με αυτόν τον τρόπο; Αν εννοείς ότι oι Rockets δεν έχουν elite 3&D παίκτες για να υποστηρίξουν με επιτυχία αυτόν τον τρόπο παιχνιδιού μαζί σου. Κάποια τραβηγμένα τρίποντα από την κορυφή και τα φτερά από παίκτες με ρεκόρ κάτω από τον μέσο όρο της λίγκας (ειδικά σε βραδιές που δεν βρίσκονται στη μέρα τους ή η ροή του αγώνα δεν βοηθάει) πιστεύω ότι όντως θα μπορούσαν να αντικατασταθούν από κάτι άλλο. Έχουν όμως αυτή τη στιγμή τους παίκτες για να παίξουν με αποτελεσματικότητα κάτι αισθητά διαφορετικό;

0
"A team will always appreciate a great individual if he's willing to sacrifice for the group."
"The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."
reignman

allstar
Reactions: 1086
Δημοσιεύσεις: 3456
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Αύγ 26, 2020 7:20 pm

Για τους ροκετς δεν ξερω και δεν μπορω να δωσω απαντηση καθως παιζουν ετσι 2-3 χρονια τωρα.

Οι μπακς ομως προφανως κανουν οτι εκαναν και οι ματζικ επι Ντουαιτ. Γεμιζουν ενα ροστερ με καλους σουτερ και αμυντικους και προσπαθουν να δωσουν ολο το space στη ρακετα στον γιαννη . Το αν το κανουν τοσο αποτελεσματικακ αι σωστα οπως οι ματζικ του βαν γκαντι ειναι αλλη ιστορια. Αυτο προσπαθουν ομως.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Αύγ 26, 2020 8:47 pm

Οι Ρόκετς και Θάντερ θα μποϊκοτάρουν το πέμπτο παιχνίδι.



0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Αύγ 26, 2020 9:17 pm

Το ΝΒΑ ανακοίνωσε πως το σημερινό ματς αναβλήθηκε και θα γίνει επαναπρογραμματισμός.



0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5140
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Αύγ 26, 2020 9:32 pm

Rated: (en)joy έγραψε:
Τετ Αύγ 26, 2020 6:47 pm
Αν εννοείς ότι oι Rockets δεν έχουν elite 3&D παίκτες για να υποστηρίξουν με επιτυχία αυτόν τον τρόπο παιχνιδιού μαζί σου. Κάποια τραβηγμένα τρίποντα από την κορυφή και τα φτερά από παίκτες με ρεκόρ κάτω από τον μέσο όρο της λίγκας (ειδικά σε βραδιές που δεν βρίσκονται στη μέρα τους ή η ροή του αγώνα δεν βοηθάει) πιστεύω ότι όντως θα μπορούσαν να αντικατασταθούν από κάτι άλλο. Έχουν όμως αυτή τη στιγμή τους παίκτες για να παίξουν με αποτελεσματικότητα κάτι αισθητά διαφορετικό;
Όχι, δεν εννοούσα αυτό.Το πήγα καθαρά στα analytics. Εννοώ ότι η ευστοχία στο τρίποντο μπορεί να έχει μεγάλες μεταπτώσεις, μια μέρα η ομάδα να έχει 40% ευστοχία και μια άλλη 30% ενώ στο δίποντο είναι μικρότερες η μεταπτώσεις. Έτσι μια ομάδα όσο περισσότερο βασίζεται στο τρίποντο τόσο πιθανότερο είναι σε ένα κρίσιμο ματς να χάσει λόγω χαμηλού ποσοστού.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “2019-2020 Regular Season + Playoffs”