San Antonio Spurs

Συντονιστής: Captains

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Pierce

Honorary
Reactions: 25
Δημοσιεύσεις: 8444
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2006 12:47 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Danilovic
Αγαπημένη ομάδα: Boston-Celtics
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Δεκ 22, 2019 1:43 pm

Εικόνα

Νέα ομάδας για τη σεζόν 2019-2020.

0
Άβαταρ μέλους
Μορφή

Moderator
Reactions: 356
Δημοσιεύσεις: 6292
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2006 2:36 pm
Τοποθεσία: Αιγάλεω
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Larry Bird
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Boston Celtics
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Δεκ 25, 2019 10:21 am

Είναι λίγο περίεργο το θέμα με αυτούς. Ύστερα τη φάση που πέρασαν με τους big 3 όπου είχαν καταλήξει να είναι δεινόσαυροι, εννοείται πως θα προχωρούσαν σε ανανέωση του ρόστερ τους. Εν μέρη σε κάποια φάση τουλάχιστον φάνηκε να το καταφέρνουν και μάλιστα με εξαιρετικούς παίκτες. Το 2019/20 τους βρίσκει όμως ξανά με το βασικό πυρήνα της ομάδας να είναι 30+ και όχι τίποτα άλλο, αλλά φαίνεται να είναι ασύνθετος και με looser νοοτροπία. Έχουν επενδύσει βέβαια σε παίκτες όπως ο Dejounte Murray αλλά προς το παρών δεν φαίνεται να είναι αρκετό αυτό, όχι μόνο για τώρα αλλά ούτε για αργότερα.

0
FIBA sucks!
Άβαταρ μέλους
tanasen01

 a1greece
Reactions: 212
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 10, 2013 8:18 pm
Αγαπημένη θέση: C
Αγαπημένος παίκτης: Tim Duncan
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 26, 2019 1:14 pm

Καλώς σας βρήκα και γω! Επιτέλους η αναμονή τέλος!
Στα της ομάδας, είμαι της άποψης ότι πρέπει να γίνει μια ανταλλαγή με τον DeRozan. Είναι ο παίκτης που χαλάει την χημεία και εκτός αυτού δεν φαίνεται και ο ίδιος να θέλει να προσαρμοστεί στο στυλ τρόπου παιχνιδιού της ομάδας, όπως ας πούμε το έχει πετύχει σε μεγάλο βαθμό ο LA.

P.S. Και τι δεν θα δινα για να έρθει ο Bogdan στους Spurs...

0
gourgou

 a1greece
Reactions: 104
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2014 9:51 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 27, 2019 10:19 pm

Οι Spurs είναι η μόνη ομάδα στη λίγκα που τανκάρει με βετεράνους. Δεν έχει λογική αυτό που προσπαθεί ο Ποπ. Αντί για Λαμάρκους κ Ντερόζαν θα δώσουν κανέναν Λόνι και θα το τερματίσουν.

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4709
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 27, 2019 11:45 pm

Δεν θα 'λεγα πως τανκάρουν. Είναι 2-3 νίκες μακρυά από την 8η θέση μεν, σε μια φορτωμένη Δύση δε αλλά θα το παλέψουν.

0
gourgou

 a1greece
Reactions: 104
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2014 9:51 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 28, 2019 1:17 am

Το Θέμα δεν είναι πόσες ήττες είναι κάτω από τη ζώνη, αλλά από ποιες ομάδες έχουν χάσει μέχρι τώρα κ χωρίς να έχουν βγάλει κάποιο σοβαρό road trip που είναι αρκετά αδύνατοι. Τουλάχιστον πέρσυ κρατούσαν την έδρα τους που φέτος δεν κάνουν ούτε αυτό. Εσκεμμένα δεν τανκάρουν αλλά με τις εμμονές του Ποπ σε πρόσωπα κ τακτικές αυτό γίνεται. Μια μικρογραφία τι γίνεται φέτος είναι το τελευταίο δίλεπτο του χθεσινού ματς.
Έχει ο Ποπ δύο ΤΟ. Παίρνει ακατανόητα το πρώτο στο 1,51 καπάκι ακριβώς μετά από ΤΟ του Καρλάιλ. Τέσπα λες δεν πρόλαβε να εμπεδώσει ο ΝτεΡόζαν τι είπε. Αλλά με 14 δευτερ. πριν τη λήξη κ 4 πόντους πίσω δεν υπάρχει προπονητής που δεν θα έπερνε ΤΟ. Δεν έχω ξαναδεί προπονητή στο ΝΒΑ που υπό αυτές τις συνθήκες έχει παρατήσει το ματς εκτός από κάτι τελειωμένα ματς στο τέλος της ρεγκιουλαρ που κάνουν αγγαρεία.

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4709
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 28, 2019 4:01 am

gourgou έγραψε:
Σάβ Δεκ 28, 2019 1:17 am
Το Θέμα δεν είναι πόσες ήττες είναι κάτω από τη ζώνη, αλλά από ποιες ομάδες έχουν χάσει μέχρι τώρα κ χωρίς να έχουν βγάλει κάποιο σοβαρό road trip που είναι αρκετά αδύνατοι. Τουλάχιστον πέρσυ κρατούσαν την έδρα τους που φέτος δεν κάνουν ούτε αυτό. Εσκεμμένα δεν τανκάρουν αλλά με τις εμμονές του Ποπ σε πρόσωπα κ τακτικές αυτό γίνεται. Μια μικρογραφία τι γίνεται φέτος είναι το τελευταίο δίλεπτο του χθεσινού ματς.
Έχει ο Ποπ δύο ΤΟ. Παίρνει ακατανόητα το πρώτο στο 1,51 καπάκι ακριβώς μετά από ΤΟ του Καρλάιλ. Τέσπα λες δεν πρόλαβε να εμπεδώσει ο ΝτεΡόζαν τι είπε. Αλλά με 14 δευτερ. πριν τη λήξη κ 4 πόντους πίσω δεν υπάρχει προπονητής που δεν θα έπερνε ΤΟ. Δεν έχω ξαναδεί προπονητή στο ΝΒΑ που υπό αυτές τις συνθήκες έχει παρατήσει το ματς εκτός από κάτι τελειωμένα ματς στο τέλος της ρεγκιουλαρ που κάνουν αγγαρεία.
Πόσο ρεαλιστικές είναι οι πιθανότητες τους για να μπουν στα offs δεν το ξέρω. Προσωπικά θα ήθελα κι εγώ μια ανταλλαγή του DeRozan μιας και δεν τον θεωρώ καλό fit για την ομάδα, αλλά το θεωρώ δύσκολο να το κάνουν όσο είναι κοντά στην 8αδα. Στην θέση τους θα περίμενα μέχρι το deadline

0
gourgou

 a1greece
Reactions: 104
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2014 9:51 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 09, 2020 4:35 am

Έχω ξαναγράψει στο παρελθόν για τα ταιμ άουτ που ο Ποπ δεν παίρνει σε κρίσιμα σημεία κ δεν εξαντλεί τις όποιες πιθανότητες για ανατροπή. Επίσης ενα θεματάκι με τα τσάλενζ το έχει, αφού πολλά από αυτά, για τα οποία δικαιώθηκε μάλιστα, αν δεν τον ξυπνούσε η Χάμοντ δεν θα τα έπαιρνε. Σήμερα όμως το τερμάτισε. Μπήκα κ στο φόρουμ των Σπερς, μήπως κ είμαι εγώ ο παράξενος, αλλά πέφτει κράξιμο κ εκεί.
Το λοιπόν....
Μένουν 1,8''' για την λήξη της παράτασης, με δύο πόντους πίσω οι Σπερς κ στέλνουν στις βολές τον Σέξτον. Βάζει την πρώτη κ η διαφορά πάει στους τρεις. Κ πριν βαρέσει την δεύτερη ο Ποπ παίρνει το ένα κ μοναδικό ταιμ που του έχει μείνει!!! Εεεε τι όνειρο είδες ρε Γκρεγκ?? Αντί να αφήσεις να βαρέσει την βολή κ σε περίπτωση που την χάσει να στείλεις την μπάλα στο άλλο μισό χωρίς να κυλήσει χρόνος, παίρνεις το πιο άκυρο τάιμ άουτ που έχει δει ο μπασκετικός πλανήτης. Να έμεναν 4-5 δεύτερα να πω στο διάλο, το έκανε για να του χαλάσει την "φόρμα", το μομέντουμ κλπ. κουτσά στραβά το τρέχεις το γήπεδο. Αλλά με 1,8" κ μετά από ριμπάουντ (ούτε καν επαναφορά) το μόνο που προλαβαίνεις είναι να την πετάξεις από το μισό γήπεδο κ πίσω.
Δεν είμαι εμμονικός με τον Ποπ. Αντιθέτως, μεγάλος φαν κ υπέρμαχος ακόμη κ της περιβόητης φάσης με τον Άλλεν. Αλλά πλέον φέρεται τελείως αλλόκοτα.

0
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8150
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 09, 2020 7:25 pm

Νομίζω πως πλέον ο Γκρεγκ το βλέπει το όλο θέμα τελείως χομπίστικα, σαν μία ευχάριστη ενασχόληση αντί να πάει στο καφενείο.
Μου έκανε μεγάλη εντύπωση που παρέμεινε στον πάγκο, πίστευα πως θα αποσυρθεί σε backstage ρόλο μαζί ή σχεδόν μαζί με τον Duncan, βλέποντας προς τα πού πάει το πράγμα.

Όπως και να χει, ο κύκλος έκλεισε για τους Spurs, που θα μείνουν για πρώτη φορά εκτός playoff μετά από 22 χρόνια. Και δεν βλέπω τι μπορεί να αλλάξει άμεσα για αυτό...

0
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “2019-2020 Regular Season + Playoffs”